Wolność finansowa

Zmiana nawyków finansowych nie da Ci wolności finansowej

Poradniki i blogi finansowe nie zmienią Twojej sytuacji finansowej.

Zaglądasz na nie, bo to wydaje się pierwszym sensownym wyborem, gdy postanawiasz zmienić coś w swoim życiu. Bardzo dobrze to rozumiem.

W tych poradnikach znajdujesz polecenia banków, w których najlepiej założyć konto czy lokatę. Czytasz wskazówki, jak obniżyć koszty prądu i zapanować na domowym budżetem i takie zmiany nawyków są oczywiście dobre, ale kluczem do sukcesu jest coś innego.

Czy prawo przyciągania zapewni Ci bogactwo?

Zdarza Ci się spisywać afirmacje na bogactwo i obfitość? Czy bardzo mocno wierzysz, że to, czego pragniesz, w końcu do Ciebie przyjdzie? To dobre podejście i jeśli działa, to świetnie! Ale jeśli nie, to dalej jesteś w punkcie wyjścia. Dlaczego?

Prawo przyciągania ma bardzo dużą moc, ale nie będzie nic znaczyło, jeśli najpierw nie przepracujesz swoich emocji i przekonań.

Co jest istotą wolności finansowej?

Aby osiągnąć wolność finansową, musisz skupić się na Twoich emocjach związanych z pieniędzmi. Te emocje siedzą bardzo głęboko w Twojej podświadomości i to one w dużym stopniu hamują Twój rozwój finansowy.

To właśnie emocje są brakującym elementem układanki, który nie pozwala cieszyć się upragnioną wolnością finansową.

Jeżeli je przepracujesz, to wtedy wszystkie zdobyte przez Ciebie narzędzia, umiejętności i afirmacje w końcu zaczną działać.

Właśnie przez to nie możesz ruszyć z miejsca

Temat pieniędzy jest bardzo silny i w mniejszym czy większym stopniu obecny w każdym z nas. Szukamy magicznej recepty i prostych trików, które poprawią naszą sytuację finansową.

Podążamy za ekspertami, a kiedy ich metody nie działają, szukamy kolejnych. W ten sposób tak naprawdę kręcimy się w kółko i jedyne, co czujemy, to coraz większą frustrację i rozczarowanie, bo mimo usilnych starań nie możemy ruszyć z miejsca. Wtedy winy zaczynamy szukać w sobie.

Jeżeli jesteś właśnie na tym etapie, albo dopiero zaczynasz czytać różne poradniki finansowe, to proszę: nie idź tą drogą.

Zacznij od tego, że zamiast szukać w sobie winy, znajdź rozwiązanie. Ja Ci w tym pomogę.

Rozwiązanie Twojej sytuacji finansowej jest bliżej, niż Ci się wydaje

Masz wszystkie zasoby potrzebne do tego, by przepracować przekonania i schematy związane z pieniędzmi, które od lat Cię blokują i sprawiają, że nie możesz osiągnąć wolności finansowej.

Aby poprawić swoją sytuację, zajrzyj najpierw w głąb siebie. Odpowiedz sobie na te pytania:

 • Czym dla Ciebie są pieniądze?
 • Jaką mają dla Ciebie wartość?

Wsłuchaj się dokładnie w to, co podpowiada Ci Twój umysł.

Czy wśród Twoich myśli przynajmniej raz pojawiła się taka: “Nie zasługuję na to, by mieć więcej pieniędzy.”?

Albo: “Nie jestem dość dobra, by dostać awans.”, “Nie jestem tak świetną ekspertką, żeby ludzie chcieli płacić za moje usługi.”

Jak masz poprawić swoją sytuację finansową, skoro sama nie wierzysz, że na to zasługujesz? Przestań oceniać się tak nisko. Im wyższa będzie Twoja samoocena, tym wyższa stanie się Twoja wolność finansowa.

Pamiętaj, że ten stan nie zależy od sumy na koncie, a od tego, czy sama w głębi duszy czujesz, że zasługujesz na lepsze życie. Zacznij od tego i zobaczysz, jak szybko pojawią się pozytywne zmiany.

Komentarze

 1. Bookendorfina Izabela Pycio

  Jest coś w tym, że jak sami siebie oceniamy i traktujemy, podobne opinie i zachowania wobec nas otrzymujemy od innych.

 2. Kasia | Coachella.pl

  Mam bardzo zbliżone przemyślenia na ten temat. Z pieniędzmi jak ze zdrowiem – trzeba najpierw czuć się godną 🙂

 3. Miye

  Przyznam szczerze, że akurat moją sytuację finansową poprawiłyby ogólno dostępne, bezpłatne przedszkola. Nie wyobrażam sobie pracy na umowę, w której powiem „przepraszam, ale w wakacje przedszkole nie działa, a w dyżurnym nie ma miejsc, potrzebuję dwóch miesięcy wolnego”. Chętnie na cel powstania takich ogólno dostępnych i darmowych (bo w obecnie działających, państwowych przedszkolach trzeba całkiem sporo płacić) placówek zrzekłabym się 500+ i wszelkich innych dodatków. Wolę mieć możliwość pracowania sama na siebie i swoje dzieci.

Komentowanie zostało wyłączone.