Nawyki Kobiety Dojrzałej Finansowo – rozpoczynamy cykl

Myślę, że każda z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyła tego uczucia, kiedy chciałaby być kimś innym – kimś, kogo uważa za wzór.  

W głowie pojawia się pytanie: “jak ona to robi, że jest taka…” (wstaw tutaj dowolny przymiotnik).  

Zarzucamy sobie, że jesteśmy słabo zorganizowane, za mało oszczędzamy czy wydajemy pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Codzienność w takim wydaniu nie jest łatwa, bo wciąż czujemy się niewystarczające. 

Ale tak wcale nie musi być. 

Wiele z tych problemów, którymi cały czas się zadręczamy, to kwestia odpowiednich nawyków, które da się wyrobić. Jak? Czytaj dalej, bo będę Ci towarzyszyć w tej drodze. 

Nawyki to nasza codzienność

Wszyscy mamy jakieś nawyki i działamy według znanych sobie schematów. To wszystko uruchamia w nas określone reakcje emocjonalne, co z kolei kształtuje naszą osobowość. 

Niektóre z tych nawyków są wspierające, a inne szkodliwe. Im więcej tych drugich, tym wyższe mamy oczekiwania względem siebie, nieustannie żyjąc w napięciu i chodząc po polu minowym.  

Jeśli chcesz stać się Kobietą Dojrzałą Finansowo, to na pewno warto wykształcić lub wzmocnić w sobie pewne nawyki. Jakie? Żeby to ustalić, musimy zacząć od defincji.   

Kim jest Kobieta Dojrzała Finansowo?

Jest to przede wszystkim kobieta odpowiedzialna za decyzje, jakie podejmuje. Jest świadoma swoich emocji, dobrze siebie zna i nieustannie dąży do samorealizacji.  

Jeśli nie odnajdujesz siebie w tym opisie, to niczym się nie przejmuj. Wspólnie będziemy pracować nad osiągnięciem Dojrzałości Finansowej. Żadna z nas się taka nie rodzi – ja też, aby dotrzeć do tego celu, musiałam przejść niełatwą drogę. 

Jak wyrobić w sobie nawyk?

Dążenie do Dojrzałości Finansowej to z pewnością nieustanna praca nad własnym charakterem. Z kolei czynnik kluczowy do tego, by osiągać wyznaczone cele, to wykształcenie w sobie konkretnych nawyków. To właśnie one pozwolą nam osiągnąć Dojrzałość Finansową, a wraz z nią wyższy komfort życia. 

Na szczęście każdy nawyk możemy wyrobić w sobie dzięki praktyce. Jeśli uznasz, że jakiś konkretny nawyk jest Ci potrzebny do osiągnięcia celu, to przy odrobinie determinacji i konsekwencji w działaniu jak najbardziej jesteś w stanie go wypracować. 

Pamiętaj, że dobre nawyki przyczyniają się do Twojego sukcesu i odczuwanego poziomu szczęścia. Z kolei te złe tylko pogarszają Twoje samopoczucie, dlatego właśnie warto zastąpić je nowymi – takimi, które będą dla Ciebie wspierające.  

Abraham Maslow kiedyś napisał: Historia rasy ludzkiej jest historią mężczyzn i kobiet, którzy zmarnowali swój potencjał. 

Jest w tym dużo prawdy. Godzimy się na dużo mniej niż mogłybyśmy mieć, a przecież możliwości mamy ogromne. Właśnie dlatego, kształtując prawidłowe nawyki, mamy szansę stać się Kobietami Dojrzałymi Finansowo. To znaczy osiągnąć Wolność Finansową, czuć się bezpiecznie i cieszyć się życiem. 

I zdecydowanie nie chcę Cię z tym tematem zostawiać samej. 

Tym artykułem rozpoczynam cykl wpisów na temat Nawyków Kobiety Dojrzałej Finansowo.  

Czy masz już w głowie nawyki, które chciałabyś w sobie wypracować? Daj znać!