Dzień z życia milionera – rutyny i nawyki

Jak wygląda dzień z życia milionera? Jak to się dzieje, że niektóre osoby posiadają ogromne majątki podczas gdy inne ledwo żyją z miesiąca na miesiąc? 

Wiem, że gdy patrzysz na elegancko ubraną osobę, jeżdżącą drogim samochodem i mieszkającą w domu marzeń, to raczej nie myślisz o tym, ile wyrzeczeń i ciężkiej pracy to wszystko kosztowało.

A tak naprawdę te drogie przedmioty a przede wszystkim wolność i bezpieczeństwo finansowe nie biorą się znikąd – zazwyczaj stoi za tym przemyślany, konsekwentnie realizowany plan. A to z kolei bardzo mocno wspierają różne nawyki, w których milionerzy są mistrzami.

W tym artykule– przedstawię Ci ich codzienną rutynę – zobacz, jak wygląda przeciętny dzień milionera!

4-godzinny tydzień pracy - czy tak wygląda dzień milionera?

Pewnie wielokrotnie słyszałaś o systemie 4-godzinnego tygodnia pracy czy po prostu o tym, że osoby, które osiągnęły sukces w swoim biznesie pracują zdecydowanie mniej niż pracownik etatowy. 

Problem w tym, że w większości przypadków to wcale tak nie wygląda.

Milionerzy i miliarderzy, którzy swój majątek zawdzięczają głównie sobie, przyznają, że na pracy spędzają bardzo dużo czasu – niekiedy nawet po 14-16 godzin.

Część z nich zwalnia dopiero w momencie, gdy osiągnie już wolność finansową, ale pozostała część nadal intensywnie pracuje, cały czas powiększając swój majątek.

 

Czy trzeba ciężko pracować, żeby się wzbogacić?

Pierwszy wniosek, który automatycznie nasuwa się z tego, co wyżej napisałam, jest taki, że aby osiągnąć wolność finansową trzeba pracować więcej niż przeciętny pracownik. 

I ta praca po wiele godzin to faktycznie rutyna milionerów, szczególnie na tych pierwszych etapach budowania majątku.

Ale drugi, moim zdaniem nawet ważniejszy wniosek jest taki, że nie każdy chce i potrzebuje dojść do takiego poziomu zarobków.

Jeżeli Twoim celem jest zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe, to wcale nie musisz budować imperium.

Owszem, na początku trzeba włożyć sporo pracy, ale gdy znajdziesz się na zadowalającym poziomie, możesz po prostu zwolnić.

Przeciętny dzień milionera zaczyna się o 5:00

Swego czasu w internecie pojawił się duży boom na bardzo wczesne wstawanie, nawet wcześniej niż o 5 rano. Taki punkt pojawiał się bardzo często jako obowiązkowy w rutynie ludzi “sukcesu”.

Później ten trend nieco się odwrócił, na rzecz wstawania i spania zgodnie ze swoim chronotypem. 

A jakie zdanie na ten temat mają milionerzy?

Wielu z nich przyznaje, że budzi się wcześnie rano, głównie dlatego, że ma wtedy spokój, bo jeszcze nikt nic od nich nie chce.

Milionerzy w swojej porannej rutynie często znajdują czas na:

  • ćwiczenia
  • czytanie książek
  • pracę w skupieniu 
  • zaplanowanie dnia

Jednocześnie coraz częściej podkreślają to, jak duży wpływ na ich wydajność i skupienie ma odpowiednia ilość snu. 

To wiąże się z tym, że jeżeli wstają wcześnie rano, wcześniej też kładą się spać. A to prowadzi nas do kolejnego punktu, jakim jest…

Poranna rutyna milionerów

Co milionerzy robią rano, by jak najlepiej wykorzystać ten czas, kiedy reszta świata jeszcze śpi?

Można powiedzieć, że dzielą się na 2 obozy.

Jedni wykorzystują poranne godziny na pracę w skupieniu. Jeszcze w piżamie i bez śniadania siadają do komputera, by zabrać się za najważniejsze i najbardziej wymagające zadanie danego dnia. Następnie część z nich planuje pozostałe zadania na ten dzień (inni robią to poprzedniego wieczora) i stawia na własną edukację – czytanie książek czy naukę z kursów. 

Drudzy zaczynają dzień od treningu i zdrowego śniadania, często w międzyczasie również ucząc się z podcastów czy kursów online. 

Ale zarówno jedni i drudzy bardzo mocno dbają o swoje zdrowie.

Milionerzy zawsze znajdują czas na swoją edukację

Jeśli myślisz, że osoby, które rozwinęły swój biznes spoczywają na laurach, to grubo się mylisz.

Jednym z czynników wpływających na sukces milionerów jest to, że zdają sobie sprawę z tego, że zawsze znajdzie się jakiś obszar, w którym mogą się jeszcze dokształcić.

Dlatego też w ich codziennej rutynie znajduje się czas na czytanie książek czy naukę z kursów i szkoleń. 

Oprócz tego bardzo ważne dla milionerów jest inwestowanie w bezpośrednią naukę od osób, które na biznesowej drodze są o krok przed nimi. Dlatego często możesz spotkać się z tym, że milionerzy mają swoich mentorów, od których czerpią wiedzę i inspirację.

Jak milionerzy dorobili się swoich majątków?

“Pierwszy milion trzeba ukraść”

“Żeby się dorobić, musisz mieć szczęście albo znajomości”

“Uczciwy człowiek nigdy nie będzie bogaty”

Niestety te przekonania wciąż pojawiają się w głowach wielu osób. Mało tego – są przekazywane kolejnym pokoleniom, przez co później w dorosłym życiu ciężko jest pozbyć się tych ograniczających poglądów, których nasłuchaliśmy się jako dzieci.

Milionerzy zamieniają te przekonania na wspierające, usuwając ze swojej głowy blokady powstrzymujące ich przed zarabianiem pieniędzy.

Ale oczywiście to nie jest tak, że wystarczy zmienić swoje myślenie, by osiągnąć wolność finansową.

Z pierwszego punktu wiesz, że większość milionerów zbudowała swoje majątki dzięki systematycznej pracy i wytrwałości. To jest niezbędne, ale czy wystarczające do tego, by cały czas czuć się bezpiecznie finansowo?

Milionerzy kontrolują swoje finanse

W przeciętnym dniu milionera zawsze znajdzie się czas na przyjrzenie się swoim finansom.

Może wiesz, że osoby, które wygrały główne nagrody na loterii, wzbogacając się o kilka milionów złotych, bardzo szybko pozbyły się tych pieniędzy, często nawet po latach wpadając w długi!

Dlaczego tak się dzieje?

Te osoby nie były przygotowane na takie bogactwo. Nie miały wypracowanych pewnych nawyków i nie wiedziały, jak zarządzać takimi pieniędzmi.

Natomiast milionerzy uczą się tego codziennie. 

Kontrolują nie tylko finanse swoich firm, ale też swoje osobiste.

To oznacza, że doskonale wiedzą, ile wynoszą ich stałe miesięczne wydatki a często też wydzielają sobie konkretną pensję, co pozwala im trzymać finanse w ryzach.

Może się wydawać, że życie milionera jest wolne od zmartwień, ale jak widać te wszystkie korzyści nie pojawiają się jak za dotknięciem magicznej różdżki – są efektem wytrwałej i systematycznej pracy. 

Chciałam pokazać Ci przykładowy dzień z życia milionera, żeby uświadomić Ci, jak ważne dla tej grupy ludzi są pewne nawyki i rutyny. 

Które z nich wprowadzisz do swojego życia jako pierwsze?